Navigácia

Obsah

Obecná knižnica

Otváracie hodiny: každý štvrtok v čase od 17,00 hod. do 19,00 hod.

Obecná knihovníčka: p. Marta Kapustová

MAREC - MESIAC KNIHY

„Knihy sú nemí učitelia.“


Marec  - to je jar. Jar pre prírodu znamená nový život. 
Marec je aj Mesiacom knihy, za ktorý ho vyhlásili v bývalom Československu v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu. Tento osvietený knihovník už v 19. storočí rozširoval slovenské a české knihy.

Po knihách siahame radi v každej dobe a so vzrušením sa ponárame do strhujúcich príbehov. Prežívame osudy hlavných hrdinov a spolu s nimi snívame a čo to sa aj poučíme.

Knižnice a ich knihovníci sú vernými následníkmi Mateja  Hrebendu. Šíria knihy medzi ľuďmi a tak prispievajú k narastaniu  ich vzdelanosti a kultúrnosti.
Sme radi, že to platí aj pre našu obec Malachov. Môžeme sa pýšiť obecnou knižnicou,
ktorá  ponúka širokú paletu literárnych žánrov. Knižnica obsahuje rôznorodý sortiment s bohatými tematickými okruhmi a tak je možné vyhovieť každému čitateľovi.
Sú tam rôzne žánre ako napr. spoločensko – vedná literatúra, pedagogická literatúra, ďalej detektívky, horory, historické romány, romány pre ženy, ktoré sa aj najviac vypožičiavajú. Obľúbené sú spisovateľky  Hamzová, Gillerová, Vasilková, Kučerová a ďalšie.
Z detektívnych sú to najmä knihy od nášho najčítanejšieho autora detektívok Dominika Dána a tiež knihy od Jo Nesboa.
Bohatá je aj ponuka kníh pre deti a mládež. Knižnicu pravidelne navštevujú žiaci Základnej školy Malachov s pani učiteľkou Ťažkou, ktorej ďakujeme v mene obce, knižnice a zaiste aj v mene rodičov, že vychováva nových milovníkov kníh a čitateľov.
Je správne vyzdvihnúť aj prácu učiteliek Materskej školy Malachov, ktoré prišli v Mesiaci knihy s detičkami do knižnice na besedu o knižkách.

 

12

 

Teším sa na každého nového člena našej knižnice. Neváhajte a navštívte Obecnú knižnicu Malachov. Dokážeme uspokojiť všetky vaše čitateľské chúťky.

„Nemiluj knihy, aby si nimi vyzdobil svoj príbytok, ale aby si nimi vyzdobil svoje srdce a ducha.“