Navigácia

Obsah

Informácie k sčítaniu obyvateľov

Typ: ostatné
sčítanieMilí občania pripomíname, že sčítanie obyvateľov je zo zákona povinné!!!

Obec môže občanovi za neuskutočnenie povinnosti sčítania sa udeliť pokutu vo výške od 25 do 250 eur!

Milí občania pripomíname, že sčítanie obyvateľov je zo zákona povinné!!!

Obec môže občanovi za neuskutočnenie povinnosti sčítania sa udeliť pokutu vo výške od 25 do 250 eur!

Všetci obyvatelia Slovenska majú povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára do 31.3.2021. Pod pojmom obyvateľ sa v tomto prípade rozumie každý, kto má na Slovensku trvalý, prechodný, ale aj tolerovaný pobyt. Sčítať sa je povinný aj občan Európskej únie, ktorý má na území Slovenska obvyklý pobyt a obyvatelia tretích krajín, ktorí majú na Slovensku trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt.

Sčítať neplnoleté osoby, teda deti, je povinný rodič, respektíve zákonný zástupca, pri prihlásení do formulára sa zadáva rodné číslo dieťaťa.

Vážení obyvatelia, pomôžte so sčítaním sa svojim príbuzným alebo blízkym, ktorí si nevedia poradiť s elektronickým sčítaním, ak Vás o to požiadajú.

Ako sčítanie realizovať:

Obyvateľ sa sčíta sám, kedykoľvek a na akomkoľvek mieste využitím počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet. Sčítací formulár nájde na webovej stránke www.scitanie.sk. Sčítať sa môže aj cez mobilnú aplikáciu pod názvom SODB 2021, ktorá je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Samosčítanie elektronickým formulárom  je pre obyvateľov rýchly a jednoduchý spôsob na vyplnenie sčítacieho formulára bez narušenia súkromia. Pomoc obyvateľ nájde aj na linke: 02/20 92 49 19.

Údaje, ktoré obyvateľ uvedie v sčítacom formulári, sa musia vzťahovať  k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc zo štvrtka 31. decembra 2020 na piatok 1. januára 2021.

 


Vytvorené: 9. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 29. 3. 2021 14:40
Autor: Správca Webu